Пополнете ја нашата анкета

175/65 R14 82T BFGOODRICH G-FORCE WINTER

Побарај понуда
E
C
2(071 dB)

E
C
2(071 dB)
Брзински индекс: T (190 км/ч)
Индекс на носивост: 82 (475 кг по гума)
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ.

Сигурен старт на снег и мраз, благодарение на одличниот контакт . Гума со максимизирана подлога за подабар контакт со патот. Широки ламели и шара за да полесно движење на пат со снег.
Оптимална контрола во WINTER услови. Благодарение на нејзината насочена шара и ламелите длесно се пробива низ вода и снег на патот. Јако централното ребро и стотици "канџи" во средината на шарата.
Благодарение на крутите гумени блокови во рамењата и флексибилни гумени соединенија има голем отисок на патот кој дава зголемена безбедност.Сигурно сопирање и гарантирано на сите временски услови на патот благодарение на густите ламели.

Можеби ќе ве интересира