Пополнете ја нашата анкета

205/55 R16 91T BFGOODRICH G-FORCE WINTER2

Побарај понуда
E
B
1(069 dB)

E
B
1(069 dB)
Брзински индекс: T (190 км/ч)
Индекс на носивост: 91 (615 кг по гума)
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ.

Овој модел гарантира извонредно забрзување и добри перформанси во типични WINTER услови, благодарение на неговата насочена шара. Оптимизираните жлебови во форма на V ефикасно ја разложуваат водата, снегот од под гумата, минимизирајќи го ризикот од аквапланинг. Се произведува со помош на гумена смеса која обезбедува потребна флексибилност при ниски температури, но која исто така е доволно лесна, ограничувајќи го отпорот на тркалање и со тоа намалувајќи ја потрошувачката на гориво. Специјално поставените блокови на шарите, во комбинација со својствата на соединението кое се користи за производство на гумата, осигуруваат дека секој шум на гумите е ефикасно придушен и внатрешноста на возилото останува тивка.

Можеби ќе ве интересира