205/50 R16 87H BFGOODRICH G-FORCE WINTER

6.244,00 мкд. 8.920,00 мкд.
E
C
2(071 dB)

E
C
2(071 dB)
Брзински индекс: H (210 км/ч)
Индекс на носивост: 87 (545 кг по гума)
+
Цените на продуктите важат само за плаќање online
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ

Сигурен старт на снег и мраз, благодарение на одличниот контакт . Гума со максимизирана подлога за подабар контакт со патот. Широки ламели и шара за да полесно движење на пат со снег.
Оптимална контрола во WINTER услови. Благодарение на нејзината насочена шара и ламелите длесно се пробива низ вода и снег на патот. Јако централното ребро и стотици "канџи" во средината на шарата.
Благодарение на крутите гумени блокови во рамењата и флексибилни гумени соединенија има голем отисок на патот кој дава зголемена безбедност.Сигурно сопирање и гарантирано на сите временски услови на патот благодарение на густите ламели.

Можеби ќе ве интересира