Пополнете ја нашата анкета

195/65 R16 104R BFGOODRICH ACTIVAN WINTER

Побарај понуда
E
B
2(071 dB)

E
B
2(071 dB)
Брзински индекс: R (170 км/ч)
Индекс на носивост: 104 (900 кг по гума)
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ.

Зимска гума за полутоварни возила. Подобрено држење на пат покриен со снег или замрзнат . Насочена шара за подобра контрола и поголема движечка точност. Прогресивни ламели за одличен контакт на прав пат и во кривини. Широки жлебови за да ја растера водата или лапавица од патот. Ненадмината сигурност и отпор. Двојно платно во структура на страните на гумата. Четири милиметри под-слој за да се заштити од оштетување. Големи насочени блокови и рамења за оптимален контакт на патот.

Можеби ќе ве интересира