155/80 R13 79T TIGAR TOURING

1.896,00 мкд. 2.830,00 мкд.
E
C
2(068 dB)

E
C
2(068 dB)
Брзински индекс: T (190 км/ч)
Индекс на носивост: 79 (437 кг по гума)
+
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ.

Летна гума со симетричен дизајн, создадена од програмери од Мишелин за мали градски возила. По пристапна цена се карактеризираат со лесно и стабилно ракување и брзо кочење на сув и мокар пат, висока отпорност на аквапланинг, удобност при возење и долг животен век

Можеби ќе ве интересира