185/65 R14 86H TIGAR SIGURA

3.140,00 мкд.
F
C
2(068 dB)

F
C
2(068 dB)
Брзински индекс: H (210 км/ч)
Индекс на носивост: 86 (530 кг по гума)
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ.

Летна гума за градски и компактни автомобили. Добра вредност за парите.Заштита против лизгање. Широки надолжни жлебови и висока густина која го намалува ризикот од лизгање. Удобност. Пријатно возење.

Можеби ќе ве интересира