185/55 R14 80H TIGAR SIGURA

2.135,00 мкд. 3.140,00 мкд.
F
C
1(068 dB)

F
C
1(068 dB)
Брзински индекс: H (210 км/ч)
Индекс на носивост: 80 (450 кг по гума)
+
Цените на продуктите важат само за плаќање online
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ

Летна гума за градски и компактни автомобили. Добра вредност за парите.Заштита против лизгање. Широки надолжни жлебови и висока густина која го намалува ризикот од лизгање. Удобност. Пријатно возење.

Можеби ќе ве интересира