165/65 R15 81H TIGAR PRIMA

2.298,00 мкд. 3.380,00 мкд.
F
C
2(070 dB)

F
C
2(070 dB)
Брзински индекс: H (210 км/ч)
Индекс на носивост: 81 (462 кг по гума)
+
Цените на продуктите важат само за плаќање online
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ

Летна гума за компактни, повеќе наменски и семејни автомобили, нуди одлична перфоманси за вредноста. Безбедност. Насочена симетрична шара со три канали за се намали ризикот од лизгање. Се справува добро во свиоци и при големи брзини. Удобност. Пријатно возење.

Можеби ќе ве интересира