175/65 R15 84H TIGAR HIGH PERFORMANCE

2.392,00 мкд. 3.570,00 мкд.
0 dB

0 dB
Брзински индекс: H (210 км/ч)
Индекс на носивост: 84 (500 кг по гума)
+
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ.

Лесен за контрола при секоја брзина. Асиметричен дизајн на шарата со круто ребро. Силни перформанси на влажни и суви патишта. Напредни перформанси. Оптимизирана шара и конструкција на куќиште. Зголемена длабочина на шарата, подобрена ригидност на блоковите на шарите. Оптимизирана потрошувачка на гориво.

Можеби ќе ве интересира