185/55 R16 87V TIGAR HIGH PERFORMANCE XL

2.472,00 мкд. 3.690,00 мкд.
C
C
2(070 dB)

C
C
2(070 dB)
Брзински индекс: V (240 км/ч)
Индекс на носивост: 87 (545 кг по гума)
+
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ.

Лесен за контрола при секоја брзина. Асиметричен дизајн на шарата со круто ребро. Силни перформанси на влажни и суви патишта. Напредни перформанси. Оптимизирана шара и конструкција на куќиште. Зголемена длабочина на шарата, подобрена ригидност на блоковите на шарите. Оптимизирана потрошувачка на гориво.

Можеби ќе ве интересира