215/45 R16 90V TIGAR PRIMA

2.931,00 мкд. 4.310,00 мкд.
F
C
2(072 dB)

F
C
2(072 dB)
Брзински индекс: V (240 км/ч)
Индекс на носивост: 90 (600 кг по гума)
+
Цените на продуктите важат само за плаќање online
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ

Летна гума за компактни, повеќе наменски и семејни автомобили, нуди одлична перфоманси за вредноста. Безбедност. Насочена симетрична шара со три канали за се намали ризикот од лизгање. Се справува добро во свиоци и при големи брзини. Удобност. Пријатно возење.

Можеби ќе ве интересира