205/55 R17 95W TIGAR PRIMA HIGH PERFORMANCE

3.516,00 мкд. 5.170,00 мкд.
E
C
2(072 dB)

E
C
2(072 dB)
Брзински индекс: W (270 км/ч)
Индекс на носивост: 95 (690 кг по гума)
+
Цените на продуктите важат само за плаќање online
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ

Летна гума за компактни, повеќе наменски и семејни автомобили, нуди одлична перфоманси за вредноста. Безбедност. Насочена симетрична шара со три канали за се намали ризикот од лизгање. Се справува добро во свиоци и при големи брзини. Удобност. Пријатно возење.

Можеби ќе ве интересира