245/40 R18 97Y TIGAR ULTRA HIGH PERFORMANCE XL

4.489,00 мкд. 6.700,00 мкд.
C
C
2(072 dB)

C
C
2(072 dB)
Брзински индекс: Y (300 км/ч)
Индекс на носивост: 97 (730 кг по гума)
+
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ.

Управување при големи брзини. Асиметричен дизајн на шарата. Подобрена отпорност на трошење: оптимизирана конструкција на гумата, тврдина на шарата, нов состав на Силика. Новиот состав овозможува намален отпор при тркалање и подобрено прилепување на влажен пат.

Можеби ќе ве интересира