255/35 R19 96Y TIGAR ULTRA HIGH PERFORMANCE XL

5.018,00 мкд. 7.380,00 мкд.
C
C
2(072 dB)

C
C
2(072 dB)
Брзински индекс: Y (300 км/ч)
Индекс на носивост: 96 (710 кг по гума)
+
Цените на продуктите важат само за плаќање online
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ

Управување при големи брзини. Асиметричен дизајн на шарата. Подобрена отпорност на трошење: оптимизирана конструкција на гумата, тврдина на шарата, нов состав на Силика. Новиот состав овозможува намален отпор при тркалање и подобрено прилепување на влажен пат.

Можеби ќе ве интересира