225/65 R17 106H TIGAR SUV SUMMER

Побарај понуда
C
C
2(071 dB)

C
C
2(071 dB)
Брзински индекс: H (210 км/ч)
Индекс на носивост: 106 (950 кг по гума)
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ.

Tigar SUV SUMMER шара е дизајниранa да даде максимална реакција во суви услови и супериорна влечна сила при влажни услови. Посебните кружни канали брзо ги отстрануваат водата и калта од гумата за да го поттикнат ефикасното сушење на гумата. Ова го ублажува ризикот од лизгање, и така може да се ужива при безбедно и удобно возење. Многу добра евакуација на вода. M + S означување. Дополнителна сила на страничниот ѕид за отпорност на удар.

Можеби ќе ве интересира