235/60 R18 107W TIGAR SUV SUMMER

5.642,00 мкд. 8.060,00 мкд.
C
C
2(071 dB)

C
C
2(071 dB)
Брзински индекс: W (270 км/ч)
Индекс на носивост: 107 (975 кг по гума)
+
Цените на продуктите важат само за плаќање online
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ

Tigar SUV SUMMER шара е дизајниранa да даде максимална реакција во суви услови и супериорна влечна сила при влажни услови. Посебните кружни канали брзо ги отстрануваат водата и калта од гумата за да го поттикнат ефикасното сушење на гумата. Ова го ублажува ризикот од лизгање, и така може да се ужива при безбедно и удобно возење. Многу добра евакуација на вода. M + S означување. Дополнителна сила на страничниот ѕид за отпорност на удар.

Можеби ќе ве интересира