Пополнете ја нашата анкета

225/55 R18 98V TIGAR SUV SUMMER

Побарај понуда
E
C
2(069 dB)

E
C
2(069 dB)
Брзински индекс: V (240 км/ч)
Индекс на носивост: 98 (750 кг по гума)
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ.

Tigar SUV SUMMER шара е дизајниранa да даде максимална реакција во суви услови и супериорна влечна сила при влажни услови. Посебните кружни канали брзо ги отстрануваат водата и калта од гумата за да го поттикнат ефикасното сушење на гумата. Ова го ублажува ризикот од лизгање, и така може да се ужива при безбедно и удобно возење. Многу добра евакуација на вода. M + S означување. Дополнителна сила на страничниот ѕид за отпорност на удар.

Можеби ќе ве интересира