195/80 R14 106R TIGAR CARGO SPEED

3.585,00 мкд. 5.350,00 мкд.
E
C
2(072 dB)

E
C
2(072 dB)
Брзински индекс: R (170 км/ч)
Индекс на носивост: 106 (950 кг по гума)
+
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ.

Летна гума за комбиња и полутоварни возила , нуди одлични перфоманси и километража за вредноста. Широки надолжни жлебови за намалување на ризикот од лизгање. Робусна шара која обезбедува висока километража и перформанси.

Можеби ќе ве интересира