Пополнете ја нашата анкета

155/80 R13 79Q TIGAR WINTER 1

Побарај понуда
F
E
2(069 dB)

F
E
2(069 dB)
Брзински индекс: Q (160 км/ч)
Индекс на носивост: 79 (437 кг по гума)
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ.

Зимска гума за мали, големи, семејни или повеќе наменски автомобили. Зимска гума со добри карактеристики, дизајнирана за широк спектар на возила. Безбедност. Се справува добро на снег, мраз и влажен пат. Добро држење на патот и стабилност на сув и влажен пат.

Можеби ќе ве интересира