195/55 R16 87H TIGAR WINTER 1

2.883,00 мкд. 4.240,00 мкд.
E
E
1(068 dB)

E
E
1(068 dB)
Брзински индекс: H (210 км/ч)
Индекс на носивост: 87 (545 кг по гума)
+
Цените на продуктите важат само за плаќање online
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ

Зимска гума за мали, големи, семејни или повеќе наменски автомобили. Зимска гума со добри карактеристики, дизајнирана за широк спектар на возила. Безбедност. Се справува добро на снег, мраз и влажен пат. Добро држење на патот и стабилност на сув и влажен пат.

Можеби ќе ве интересира