225/55 R17 101V TIGAR WINTER 1

6.580,00 мкд.
E
E
2(072 dB)

E
E
2(072 dB)
Брзински индекс: V (240 км/ч)
Индекс на носивост: 101 (825 кг по гума)
+
Цените на продуктите важат само за плаќање online
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ

Зимска гума за мали, големи, семејни или повеќе наменски автомобили. Зимска гума со добри карактеристики, дизајнирана за широк спектар на возила. Безбедност. Се справува добро на снег, мраз и влажен пат. Добро држење на патот и стабилност на сув и влажен пат.

Можеби ќе ве интересира