Пополнете ја нашата анкета

235/55 R17 103V TIGAR WINTER 1

Побарај понуда
E
E
2(072 dB)

E
E
2(072 dB)
Брзински индекс: V (240 км/ч)
Индекс на носивост: 103 (875 кг по гума)
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ.

Зимска гума за мали, големи, семејни или повеќе наменски автомобили. Зимска гума со добри карактеристики, дизајнирана за широк спектар на возила. Безбедност. Се справува добро на снег, мраз и влажен пат. Добро држење на патот и стабилност на сув и влажен пат.

Можеби ќе ве интересира