245/45 R18 100V XL TIGAR WINTER

5.112,00 мкд. 7.630,00 мкд.

Брзински индекс: V (240 км/ч)
Индекс на носивост: 100 (800 кг по гума)
+
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ.

Извонредна тракција на снег, дожд и лапавица. Дизајн на шарата со облик на V-форма. Бројни блокови на шарите и висока густина на ламели. Соединението овозможува да се задржи мекоста на гумата дури и ако температурата е многу ниска. Ефикасна превенција на аквапланинг. Оптимален број и густина на жлебовите. Дизајн со специјални аголни трансверзални жлебови. Оптимизирана потрошувачка на гориво. Новиот силициумско соединение ја намалува отпорноста на тркалање.

Можеби ќе ве интересира