235/60 R18 107H TIGAR SUV WINTER XL

Побарај понуда
C
C
2(072 dB)

C
C
2(072 dB)
Брзински индекс: H (210 км/ч)
Индекс на носивост: 107 (975 кг по гума)
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ.

Сигурен за снег, влажни и суви патишта. Бројни блокови на шарите и висока густина на ламели. Ефикасно аквапланирање. Дизајн со специјални аголни трансверзални жлебови. Оптимизирана потрошувачка на гориво. Ново силициумско соединение.

Можеби ќе ве интересира