Пополнете ја нашата анкета

225/75 R16 118R TIGAR CARGO SPEED WINTER

Побарај понуда
C
C
2(073 dB)

C
C
2(073 dB)
Брзински индекс: R (170 км/ч)
Индекс на носивост: 118 (1.320 кг по гума)
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ.

Зимска гума за полутоварни возила. Зимска гума дизајнирана за комбиња, нуди добри перфоманси за вредноста. Висока густина на ламели за подобра контрола на снег. Безбедност. Широки периферни канали за да обезбеди ефикасно исфрлање на вода и снег. Силнастраници и блокови за да се обезбеди добро држење на патот.

Можеби ќе ве интересира