155/65 R14 75T BRIDGESTONE B250

3.611,00 мкд. 5.310,00 мкд.
F
B
2(070 dB)

F
B
2(070 dB)
Брзински индекс: T (190 км/ч)
Индекс на носивост: 75 (387 кг по гума)
+
Цените на продуктите важат само за плаќање online
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ

Bridgestone B250 нуди одличен баланс при маневрирање и непречено, тивко возење. Шарата е дизајнирана да го намали нерамномерното абење, да го зголеми животот на гумите и да ја максимизира безбедноста. Оригинална опрема за голем број семејни седани. Нуди тивко, удобно возење.

Можеби ќе ве интересира