185/60 R14 82H BRIDGESTONE TURANZA ER300

Побарај понуда
E
B
2(070 dB)

E
B
2(070 dB)
Брзински индекс: H (210 км/ч)
Индекс на носивост: 82 (475 кг по гума)
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ.

Со користење на најновите технологии на Bridgestone, Turanza ER300 е дизајниран да го надополни управувањето и удобноста на возењето на луксузните возила и возилата од среден опсег. Оптимизиран за низок шум, тој обезбедува врвно ниво на удобност без да се загрозат перформансите. Исклучително ракување во суви и влажни услови. Исклучително ниска бучава од патот. Супериорна стабилност на голема брзина. Одлична способност за сопирање.

Можеби ќе ве интересира