185/55 R16 87H BRIDGESTONE ECOPIA EP150 XL

6.810,00 мкд. 10.640,00 мкд.
B
B
2(070 dB)

B
B
2(070 dB)
Брзински индекс: H (210 км/ч)
Индекс на носивост: 87 (545 кг по гума)
+
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ.

Направени со најнова технологија за намалување на отпорноста на тркалање што доведува до помала потрошувачка на гориво и помали емисии на CO2. Пневматиците ECOPIA исто така нудат врвен квалитет за подобро сопирање на влажен пат и подолг век на траење. EP150 е гума која навистина ја рефлектира напредната технологија на Bridgestone и посветеноста на иновациите.
-Одлични перформанси при сопирање
-Подобрена ефикасност на горивото
-Потивко ниво на бучава, поудобно возење

Можеби ќе ве интересира