Пополнете ја нашата анкета

205/55 R16 91V BRIDGESTONE TURANZA T005

Побарај понуда
B
A
2(071 dB)

B
A
2(071 dB)
Брзински индекс: V (240 км/ч)
Индекс на носивост: 91 (615 кг по гума)
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ.

Развиена и произведена во Европа, Bridgestone Turanza T005 обезбедува извонредни перформанси на влажен пат и економичност на горивото, во комбинација со голема километража, за да им даде на возачите целосна контрола во предизвикувачки секојдневни ситуации, особено во дождливи денови.

Можеби ќе ве интересира