225/50 R18 95W BRIDGESTONE TURANZA T001

12.320,00 мкд. 19.250,00 мкд.
C
B
2(069 dB)

C
B
2(069 dB)
Брзински индекс: W (270 км/ч)
Индекс на носивост: 95 (690 кг по гума)
+
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ.

Напреден модел и нова врвна шара. Широки канали за евакуација на вода за највисоко ниво на безбедност во влажни услови. Надолжните високи раширени раменици за максимална сила на сопирање.
Оптимизиран облик на труп и конструкција. Редукција на шум за емисија на бучава од понизок модел (принцип на Helmholtz). NanoPro-Tech соединение за подобрена рамнотежа при лизгање на влажен пат. Зголемен век на траење на гумите.

Можеби ќе ве интересира