225/45 R19 92W BRIDGESTONE TURANZA T001

Побарај понуда
C
C
2(070 dB)

C
C
2(070 dB)
Брзински индекс: W (270 км/ч)
Индекс на носивост: 92 (630 кг по гума)
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ.

Напреден модел и нова врвна шара. Широки канали за евакуација на вода за највисоко ниво на безбедност во влажни услови. Надолжните високи раширени раменици за максимална сила на сопирање.
Оптимизиран облик на труп и конструкција. Редукција на шум за емисија на бучава од понизок модел (принцип на Helmholtz). NanoPro-Tech соединение за подобрена рамнотежа при лизгање на влажен пат. Зголемен век на траење на гумите.

Можеби ќе ве интересира