255/40 R19 100Y BRIDGESTONE TURANZA T005 XL

13.258,00 мкд. 18.940,00 мкд.
B
A
2(072 dB)

B
A
2(072 dB)
Брзински индекс: Y (300 км/ч)
Индекс на носивост: 100 (800 кг по гума)
+
Цените на продуктите важат само за плаќање online
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ

Развиена и произведена во Европа, Bridgestone Turanza T005 обезбедува извонредни перформанси на влажен пат и економичност на горивото, во комбинација со голема километража, за да им даде на возачите целосна контрола во предизвикувачки секојдневни ситуации, особено во дождливи денови.

Можеби ќе ве интересира