195/80 R15 96T BRIDGESTONE DUELER A/T 001

6.573,00 мкд. 10.270,00 мкд.
E
C
2(072 dB)

E
C
2(072 dB)
Брзински индекс: T (190 км/ч)
Индекс на носивост: 96 (710 кг по гума)
+
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ.

Идеална за возење на тежок терен во сите сезони. Цврста теренска и сеопфатна гума. За авантуристи во срцето. Целосна заштита. Подобрена ефикасност на влечење и сопирање на снег и кал благодарение на новата шара. Подобрените канали и навртки овозможуваат подобра евакуација на вода за да се справат со различните временски услови.

Можеби ќе ве интересира