205/80 R16 104T BRIDGESTONE DUELER H/T D689

Побарај понуда
E
E
2(072 dB)

E
E
2(072 dB)
Брзински индекс: T (190 км/ч)
Индекс на носивост: 104 (900 кг по гума)
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ.

Дизајниран за користење на автопат, Dueler H / T 689 нуди супериорен стисок и ракување на влажни и суви површини. Мазно возење и пониска бучава од патот. Засилени полиестерски влакна. Зголемена стабилност и управување со воланот. Одлични перформанси на сопирање.

Можеби ќе ве интересира