225/60 R18 100V BRIDGESTONE DUELER SPORT

Побарај понуда
B
B
2(071 dB)

B
B
2(071 dB)
Брзински индекс: V (240 км/ч)
Индекс на носивост: 100 (800 кг по гума)
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ.

Ги задоволува стандардите за високи перформанси на вашиот спортски камион или SUV. Возете самоуверено со оваа гума за влажни и суви патишта. Дизајниран да овозможи предвидливо ракување, влечење и контрола на суви и мокри патишта. Не е наменет да се вози со температури близу до замрзнување, преку снег или на мраз.

Можеби ќе ве интересира