Пополнете ја нашата анкета

315/35 R20 110Y BRIDGESTONE DUELER SPORT RFT XL

Побарај понуда
E
B
2(073 dB)

E
B
2(073 dB)
Брзински индекс: Y (300 км/ч)
Индекс на носивост: 110 (1.060 кг по гума)
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ.

Ги задоволува стандардите за високи перформанси на вашиот спортски камион или SUV. Возете самоуверено со оваа гума за влажни и суви патишта. Дизајниран да овозможи предвидливо ракување, влечење и контрола на суви и мокри патишта. Не е наменет да се вози со температури близу до замрзнување, преку снег или на мраз.

Можеби ќе ве интересира