195/50 R15 82T BRIDGESTONE BLIZZAK LM30

4.096,00 мкд. 6.400,00 мкд.
G
E
2(072 dB)

G
E
2(072 dB)
Брзински индекс: T (190 км/ч)
Индекс на носивост: 82 (475 кг по гума)
+
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ.

Премиум гуми со асиметрична шара која гарантира одлични перформанси на широк спектар на површини. Густата мрежа на периферните жлебови и лакови ја промовира ефикасната евакуација на водата, што резултира со ефикасно и темелно сушење на површината на гумата. Ова осигурува стабилност при возењето и безбедност при свиоци, дури и во исклучително лоши временски услови. Намалено растојание на сопирање.

Можеби ќе ве интересира