215/55 R17 98V BRIDGESTONE BLIZZAK LM001

8.738,00 мкд. 12.850,00 мкд.
C
C
2(072 dB)

C
C
2(072 dB)
Брзински индекс: V (240 км/ч)
Индекс на носивост: 98 (750 кг по гума)
+
Цените на продуктите важат само за плаќање online
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ

Зимска гума дизајнирани за возачите на спортски автомобили, спортски купеа и седани кои бараат одржување на изгледот, ракувањето и мобилноста на нивните возила во текот на зимските месеци со обезбедување на ладни, суви, влажни и снежно покриено патишта.

Можеби ќе ве интересира