225/55 R17 97H BRIDGESTONE BLIZZAK LM001

8.698,00 мкд. 13.590,00 мкд.
C
B
2(072 dB)

C
B
2(072 dB)
Брзински индекс: H (210 км/ч)
Индекс на носивост: 97 (730 кг по гума)
+
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ.

Зимска гума дизајнирана за возачите на спортски автомобили, спортски купеа и седани кои бараат одржување на изгледот, ракувањето и мобилноста на нивните возила во текот на зимските месеци со обезбедување на ладни, суви, влажни и снежно покриено патишта.

Можеби ќе ве интересира