225/70 R16 103T BRIDGESTONE BLIZZAK LM80EVO

Побарај понуда
E
C
2(071 dB)

E
C
2(071 dB)
Брзински индекс: T (190 км/ч)
Индекс на носивост: 103 (875 кг по гума)
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ.

Bridgestone Blizzak LM80 EVO е зимска гума со насочен пад што гарантира извонредно ракување на мокри патишта. Моделот е дизајниран за SUV и затоа е познат по својата издржливост, сигурност и врвни перформанси, без оглед на времето.

Можеби ќе ве интересира