235/45 R17 97V BRIDGESTONE BLIZZAK LM001

9.485,00 мкд. 14.820,00 мкд.
E
C
2(072 dB)

E
C
2(072 dB)
Брзински индекс: V (240 км/ч)
Индекс на носивост: 97 (730 кг по гума)
+
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ.

Зимска гума дизајнирани за возачите на спортски автомобили, спортски купеа и седани кои бараат одржување на изгледот, ракувањето и мобилноста на нивните возила во текот на зимските месеци со обезбедување на ладни, суви, влажни и снежно покриено патишта.

Можеби ќе ве интересира