255/40 R18 99V BRIDGESTONE BLIZZAK LM001

11.587,00 мкд. 17.040,00 мкд.
E
C
2(073 dB)

E
C
2(073 dB)
Брзински индекс: V (240 км/ч)
Индекс на носивост: 99 (775 кг по гума)
+
Цените на продуктите важат само за плаќање online
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ

Зимска гума дизајнирана за возачите на спортски автомобили, спортски купеа и седани кои бараат одржување на изгледот, ракувањето и мобилноста на нивните возила во текот на зимските месеци со обезбедување на ладни, суви, влажни и снежно покриено патишта.

Можеби ќе ве интересира