255/45 R18 103V BRIDGESTONE BLIZZAK LM32

12.857,00 мкд. 19.190,00 мкд.
E
C
2(073 dB)

E
C
2(073 dB)
Брзински индекс: V (240 км/ч)
Индекс на носивост: 103 (875 кг по гума)
+
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ.

Зимска гума, дизајнирана за спортски автомобили, спортски купеa и седани. Blizzak LM-32 сега се достапни во широк спектар на големини дизајнирани да им помогнат на возачите да го одржуваат спортскиот изглед и зимската мобилност на нивниот автомобил, обезбедувајќи влечење на ладно, суво и снежните патишта.

Можеби ќе ве интересира