265/50 R20 107V BRIDGESTONE BLIZZAK LM80EVO

Побарај понуда
E
C
2(073 dB)

E
C
2(073 dB)
Брзински индекс: V (240 км/ч)
Индекс на носивост: 107 (975 кг по гума)
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ.

Bridgestone Blizzak LM80 EVO е зимска гума со насочен пад што гарантира извонредно ракување на мокри патишта. Моделот е дизајниран за SUV и затоа е познат по својата издржливост, сигурност и врвни перформанси, без оглед на времето.

Можеби ќе ве интересира