155/80 R13 79T DAYTON TOURING 2

1.977,00 мкд. 2.950,00 мкд.
E
B
2(070 dB)

E
B
2(070 dB)
Брзински индекс: T (190 км/ч)
Индекс на носивост: 79 (437 кг по гума)
+
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ.

Паметен избор за возачи кои бараат супер сигурни перформанси за на мокар пат, долг век на траење на гумата и одлична вредност за парите. За време на кочење и вртење се лепи за патот, дури и на мокар пат. Долг век на гумата благодарејќи на квалитетниот дизајн и изедначен притисок. Обезбедува супер перформанси за супер цена.

Можеби ќе ве интересира