205/65 R15 94V DAYTON TOURING 2

2.928,00 мкд. 4.370,00 мкд.
C
B
2(071 dB)

C
B
2(071 dB)
Брзински индекс: V (240 км/ч)
Индекс на носивост: 94 (670 кг по гума)
+
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ.

Паметен избор за возачи кои бараат супер сигурни перформанси за на мокар пат, долг век на траење на гумата и одлична вредност за парите. За време на кочење и вртење се лепи за патот, дури и на мокар пат. Долг век на гумата благодарејќи на квалитетниот дизајн и изедначен притисок. Обезбедува супер перформанси за супер цена.

Можеби ќе ве интересира