225/75 R15 102S BFGOODRICH WINTER SLALOM KSI M+S

Побарај понуда
E
C
2(071 dB)

E
C
2(071 dB)
Брзински индекс: S (180 км/ч)
Индекс на носивост: 102 (850 кг по гума)
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ.

Зимска гума за 4х4 возила. На снег нуди максимална контрола. Висока густина на двонасочни ламели кои обезбедуваат подобар контакт кога се стартува, пократко сопирање и одлично држење на патот.
Оптимизирана со длабочината на шарата и рамењата за подобра дисперзија на лапавица и вода, и драстично ги зголемува можностите за во длабокиот снег. Оптимизирана гумена мешавина за подобар контакт на мраз. Широката допирна површина обезбедува одличен контакт на патот. На влажни и суви површини нуди незаменливо возачко задоволство. Дијамантскиот облик на шарата го подобрува држењето на патот и отпорност на абење.

Можеби ќе ве интересира