Пополнете ја нашата анкета

205/65 R15 94T BFGOODRICH G-FORCE WINTER

Побарај понуда
C
C

C
C
Брзински индекс: T (190 км/ч)
Индекс на носивост: 94 (670 кг по гума)
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ.

Сигурен старт на снег и мраз, благодарение на одличниот контакт . Гума со максимизирана подлога за подабар контакт со патот. Широки ламели и шара за да полесно движење на пат со снег.

Можеби ќе ве интересира