215/55 R16 93H BFGOODRICH G-FORCE WINTER M+S

6.113,00 мкд. 8.733,00 мкд.
C
C

C
C
Брзински индекс: H (210 км/ч)
Индекс на носивост: 93 (650 кг по гума)
+
Цените на продуктите важат само за плаќање online
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ

Сигурен старт на снег и мраз, благодарение на одличниот контакт . Гума со максимизирана подлога за подабар контакт со патот. Широки ламели и шара за да полесно движење на пат со снег.

Можеби ќе ве интересира