225/55 R17 101V BFGOODRICH G-FORCE WINTER XL

Побарај понуда
C
C

C
C
Брзински индекс: V (240 км/ч)
Индекс на носивост: 101 (825 кг по гума)
50% ПОПУСТ НА МОНТАЖА И БАЛАНСИРАЊЕ НА НОВИ ГУМИ.

Сигурен старт на снег и мраз, благодарение на одличниот контакт . Гума со максимизирана подлога за подабар контакт со патот. Широки ламели и шара за да полесно движење на пат со снег.

Можеби ќе ве интересира